Proxmox VE z usługą subskrypcji

Oferujemy wyjątkowe oprogramowanie open source do wirtualizacji środowiska IT, nastawione na maksymalną wydajność oraz wygodę użytkowania. Z Proxmox VE system jest zawsze gotowy na sytuacje ekstremalne, a Ty masz pełną kontrolę nad zasobami fizycznymi i maszynami wirtualnymi. Poznaj rozwiązania Proxmox i skorzystaj z subskrypcji od Black Rack.

Proxmox VE – atuty systemu i Twoje korzyści

Open source
Proxmox VE zbudowano na dystrybucji Debian GNU/Linux. Kod źródłowy udostępniony jest na licencji GNU Affero General Public License, wersja 3 (GNU AGPL, v3). Oznacza to, że w dowolnym momencie możesz podejrzeć kod, a nawet dodać swoje zmiany do projektu.

Zarządzaj wirtualizacją serwerów przez jeden panel
System umożliwia korzystanie z dwóch technologii wirtualizacyjnych – Kernel-based Virtual Machine (KVM) oraz kontenerów LXC. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do najbardziej wyszukanych potrzeb użytkowników.

Zarządzanie przez WEB-GUI
Przejrzyste WEB-GUI Proxmox VE, dostępne przez przeglądarkę, pozwala w łatwy sposób zarządzać maszynami wirtualnymi, niezależnie czy są to kontenery LXC, czy maszyny KVM. Konsola zbudowanej w oparciu o HTML5 sprawia, że nie musisz przejmować się dodatkowymi wtyczkami, aby uzyskać dostęp do swoich maszyn wirtualnych.

Wyjątkowy klaster Proxmox VE
Połącz wszystkie serwery z Proxmox VE w klaster zarządzany z jednego WEB-GUI. Dzięki wykorzystaniu Proxmox Cluster File System (PMXCFS), konfiguracja wirtualnych maszyn jest automatycznie replikowana na wszystkich serwerach fizycznych spiętych w klaster. Aby zmienić konfigurację lub uruchomić kolejną wirtualną maszynę, nie musisz już logować się na każdy serwer.

Migracja live wirtualnych maszyn
Proxmox VE umożliwia migrację wirtualnych maszyn na inną fizyczną maszynę w trybie LIVE. W ten sposób przeniesiesz wirtualną maszynę z jednego fizycznego serwera na drugi, bez zatrzymywania. Zero przestojów – za to maksimum elastyczności w zarządzaniu procesami.

Wbudowany system backupu
Niewiele środowisk do wirtualizacji może się pochwalić wbudowanym systemem do backupu wirtualnych maszyn. W takie rozwiązanie wyposażony jest Proxmox VE. Swobodnie wykonasz kopię bezpieczeństwa całej maszyny wraz z jej konfiguracją – bez względu na przestrzeń, na której znajduje się wirtualny dysk, oraz wykorzystywaną technologię wirtualizacji (KVM lub LXC).

Proxmox VE klaster HA (high availability)
Uruchomienie klastra w trybie HA pozwala zdefiniować wirtualne maszyny, które mają działać w tym trybie. W przypadku awarii jednej z fizycznych maszyn Proxmox VE automatycznie uruchomi na drugiej kontenery LXC lub KVM – zdefiniowane jako maszyny HA.

Wirtualne sieci
Proxmox VE wykorzystuje mostki sieciowe oraz VLAN do tworzenia wirtualnych sieci. Dodatkowo bez problemu można przy pomocy narzędzia Proxmox zdefiniować interfejsy łączone (bonding/aggregation). Dzięki tym rozwiązaniom zbudujesz złożone i funkcjonalne sieci wirtualne.

CEPH
SDS (Software-defined storage) to rozproszony system plików odporny na awarię dowolnego hosta. Z systemem SDS wraz z Proxmox VE uruchomisz klaster hiperkonwergentny.

Własna autoryzacja
Proxmox VE wspiera kilka źródeł autoryzacji, takich jak Microsoft AD, LDAP, Linux PAM albo wbudowany w system serwer autentyfikacji. Dodatkową opcją jest uruchomienie dwuetapowej autoryzacji dzięki Yubikey.

Ponad 50 gotowych szablonów
Dzięki wirtualizacji Proxmox VE, masz dostęp do gotowych szablonów wirtualnych maszyn, które możesz pobrać i uruchomić jako kontenery LXC. Maszyny są już wstępnie zainstalowane i skonfigurowane.

Proxmox VE – subskrypcja
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem subskrypcji na terenie Polski. Dzięki niej uzyskasz optymalne wsparcie techniczne dla systemu.

Wybierz plan subskrypcji dla siebie