Chmura prywatna – przenieś biznes na wyższy poziom

Chmura prywatna daje Ci wydajne i skalowane środowisko IT dopasowane do Twoich wymagań. Na wyłączność, na własnych serwerach, zoptymalizowane pod kątem specyfiki Twojej działalności. Jeśli szukasz nowoczesnego środowiska dla Twojej infrastruktury IT, to właśnie znalazłeś najlepsze rozwiązanie.

Chmura prywatna a publiczna

Chmura prywatna – niezależność dla wybranych

Dzięki usługom chmury prywatnej oferujemy Ci pełną niezależność i środowisko z dedykowanym Twojej firmie sprzętem do wirtualizacji, serwerami, oprogramowaniem, licencjami zlokalizowanymi w jednym miejscu (w firmie lub dedykowany data center). Dane pozostają u Ciebie. Chmura prywatna zapewnia Ci całkowitą kontrolę procesów, prywatność i efektywniejsze wykorzystanie specyficznych dla firmy zasobów. Rozwiązanie dedykowane szczególnie dla dużych przedsiębiorstw i instytucji z sektorów o podwyższonych wymogach prawnych bezpieczeństwa danych.

Chmura publiczna – współdzielony dostęp do zasobów

W chmurze publicznej korzystasz z większości możliwości dostępnych w chmurze prywatnej, ale infrastruktura należy do operatora i jest przez niego zarządzana. Atutem rozwiązania są ogromne zasoby obliczeniowe systemu, co gwarantuje Ci dużą szybkość skalowania, wspiera płynność działania firmy przy wzrostach obciążenia i odciąża dział IT w Twojej firmie od zarządzania infrastrukturą chmury. To rozwiązanie często wybierane przez małe firmy lub jako czasowe środowisko pracy z częścią danych dla dużych organizacji.Twoja własna Chmura z Black Rack

Rozwiązania private CLOUD, działające na prywatnych maszynach, to po prostu klasa sama w sobie. Zbuduj z nami chmurę prywatną do zadań specjalnych, o wysokiej dostępności i parametrach szytych na miarę. Przedstaw swoje wymagania, wybierz model usług chmury prywatnej. Black Rack dostarczy gotowe narzędzia.

Poznaj zalety chmury prywatnej:

Bezpieczeństwo
Zasoby tworzone są w zabezpieczonym środowisku według Twoich preferencji.

Kontrola
To Ty zarządzasz wirtualnym serwerem chmury, kontrolujesz moc obliczeniową i pamięć.

Oszczędność
Z usługami chmury prywatnej optymalizujesz własne zasoby i zmniejszasz koszty procesów IT.

Dostępność
Ty i Twoi klienci macie pełny dostęp do danych w każdym momencie bez przestojów.

Skalowalność
W każdej chwili możesz dostosować ilość mocy obliczeniowej/serwerów do aktualnych potrzeb.

RODO
Nasza chmura prywatna działa zgodnie z ustawą o przetwarzaniu danych osobowych.